RPG

RPG i nauka języków obcych

Co to jest RPG?

Uczymy języka angielskiego używając gier RPG

Tell Me jest pierwszą szkołą językową, która rozpoznała wartość gier RPG w nauce języków obcych. Odgrywanie ról jest częścią nauczania języka angielskiego od lat. Na tradycyjnych lekcjach angielskiego sporadycznie pojawiają się scenki do odegrania. Odgrywanie ról w RPG jest o wiele ciekawsze, gdyż w centrum zainteresowania ucznia jest opowieść. Zaplanowana przez Storytellerów Tell Me historia angażuje emocje, a jednocześnie rozwija słownictwo i znajomość struktur gramatycznych. 

Nasze kursy z RPG to:

RPE (Role-Playing English)

Kursy RPE to połączenie tradycyjnej lekcji angielskiego z grą RPG. Każda lekcja jest zaplanowana w taki sposób, aby przeprowadzić ucznia przez określone struktury gramatyczne i określoną leksykę. Kurs składa się ze scen odgrywanych zgodnie z formułą gier RPG, lecz uczniowie nie mają takiej „wolności” jak w tradycyjnych grach RPG.

Role-Playing Games in English

Kursy RPG in English to 100% mówienia i słownictwa. W tych kursach gramy z uczniami w RPG po angielsku korzystając z materiałów anglojęzycznych. Nasi Storytellerzy są doświadczonymi prowadzącymi dostosowującymi się do potrzeb uczniów. Zazwyczaj korzystamy z gry Dungeons and Dragons. 

Kto może uczestniczyć?

Poziom

Kursy RPE i RPG in English dostępne są od poziomu A2 – Pre-Intermediate (czyli poziomu, który większość uczniów osiąga w 6 klasie szkoły podstawowej). Wymagają jednak testu poziomującego sprawdzającego nie tylko znajomość leksyki i gramatyki, ale przede wszystkim komunikatywność i skłonność do pracy w grupie.

Profile kursów

Prowadzimy kursy RPG i RPE dla:

  • nastolatków
  • dorosłych (od 18 do 100)
  • dorosłych w firmach (RPE – Business) 
© Tell Me. Wykonanie: Strony internetowe SłupskStrony www Słupsk