Metoda

RPG i nauka języków obcych

Co to jest RPG?

Tell Me jest pierwszą szkołą językową, która rozpoznała wartość gier RPG w nauce języków obcych. 

Jak RPG pomoże mi nauczyć się mówić po angielsku?

Aby nauczyć się mówić, trzeba ćwiczyć mówienie. Na tradycyjnych lekcjach angielskiego sporadycznie pojawiają się scenki do odegrania. Odgrywanie ról w RPG jest o wiele ciekawsze, gdyż w centrum zainteresowania ucznia jest opowieść. Zaplanowana przez Storytellerów Tell Me historia angażuje emocje. Uczniowie mówią w języku obcym podczas sesji RPG in English o wiele więcej niż na tradycyjnej lekcji. Muszą mówić, aby osiągnąć sukces, więc robią wszystko, aby przekazać informację. Zapominają o "barierze komunikacyjnej" i lęku przed popełnieniem błędów, który zazwyczaj paraliżuje uczniów. 

Jest to system ćwiczenia płynności mówienia poprzez spontaniczne wypowiedzi, który bardzo trudno zastosować na tradycyjnej lekcji. 

Czy w ten sposób można skutecznie uczyć się także leksyki i gramatyki?

Grammar - Uczniowie ćwiczą gramatykę w toku narracji. Wykorzystujemy specjalnie zaprojektowane ćwiczenia, realizowane w trakcie gry. Wszystko dzieje się wewnątrz fabuły RPG. Dobieramy tematy gramatyczne do potrzeb uczniów (takich jak nadchodzące egzaminy) i wewnątrz zabawy motywujemy ich do ćwiczenia trudniejszych sformułowań - poza ich "strefą komfortu". 

Lexis - Ćwiczymy słownictwo, które jest potrzebne do osiągnięcia sukcesu w grze. Projektujemy wyzwania w taki sposób, aby nasi uczniowie chcieli korzystać z nowych słów. Kursantom zapewniamy bezpłatny dostęp do platformy on-line, stworzonej do ćwiczenia nowej leksyki na urządzeniach mobilnych i komputerach. Monitorujemy ich postęp i nagradzamy za osiągnięcia. 

Writing - Pisanie jest ważnym elementem naszych kursów. Projektujemy zadania w taki sposób, aby uczniowie mieli powód do napisania ważnego listu lub eseju. Motywacja przez zabawę pozwala nam osiągnąć z uczniem o wiele lepsze wyniki.

 

Jak wygląda ocenianie? Czy wystawiacie stopnie? 

Ocenianie ma u nas formę GRYWALIZACJI. Za każde działanie w kierunku rozwoju uczeń otrzymuje "nagrodę", dzięki której jego postać zdobywa nowe umiejętności. Uczniowie są motywawani przez historię, w której chcą osiągnąć sukces, dzięki czemu z pasją pracują nad rozwojem umiejętności leksykalnych i gramatycznych, a kreatywne pisanie staje się naturalną częścią przygody, w której uczestniczą. 

Pod koniec semestru kursanci otrzymują ocenę opisową podsumowującą zarówno ich rozwój językowy, jak i zaangażowanie w historię oraz współpracę w grupie.

Kto może uczestniczyć w kursach Tell Me?

Poziom

Kursy RPG in English dostępne są od poziomu A1- (Elementary)

Kursy RPG in English KIDS dostępne są od poziomu A0 (Starter)

Profile kursów

Prowadzimy kursy RPG in English oraz kursy tradycyjne dla:

© Tell Me. Wykonanie: Strony internetowe SłupskStrony www Słupsk